1774 Sayılı Kimlik Bildirme Kanunu Duyurusu


1774 sayılı Kanun gereği; her çeşit ticaret ve sanat amacı güden iş yerlerinde sürekli veya geçici çalışanlar ve buralarda her türlü barındırmalar için işyerlerinin sorumlu işleticisi tarafından örneğine uygun kimlik belgesi doldurularak üç gün, yöneticiler için ise 24 saat içerisinde genel kolluk örgütüne verilmesi zorunludur. İşyerinden ayrılması halinde üç gün, işleticinin değişmesi halinde ise 24 saat içinde kolluk örgütüne bildirmesi gerekmektedir.

ayrıca 1774 sayılı Kanun gereği bu işyerlerinde geçici ve ya sürekli çalışanlar için ekte gönderilen İşletici Kimlik Bildirme Belgesi (Form1) ve Çalışanlara Ait Kimlik Bildirme Belgesi (Form2)’nin 3’er nüsha doldurularak, 1Adet kimlik fotokopisi ve 1 adet fotoğraf ile bağlı bulundukları Polis Merkezi Amirliklerine getirmeleri gerekmektedir.

Odunpazarı Kaymakamlığı İlçe Emniyet Müdürlüğünün ilgili yazısına; İşletici Kimlik Bildirme Belgesi (Form1) ile Çalışanlara Ait Kimlik Bildirme Belgesi (Form2) ye aşağıdaki DOSYALAR bölümünden ulaşabilirsiniz.


  • Sosyal Medyada Paylaş