Luca Rota SGK Teşvikleri, Sorgulama ve Raporlama


Luca Muhasebe Yazılımı ürün yelpazemize her geçen gün yeni bir ürün eklemeye ve siz değerli meslek mensuplarımızın muhasebe ve vergi mevzuatı çerçevesinde iş yükünü hafifletmeye ilişkin çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugüne kadar; Meslek mensuplarımıza ve firmalarına, ana ürünümüz olan Luca Mali Müşavir Paketi haricinde muhasebesel süreçlerde birbirleriyle entegre çalışmalarına olanak sağlamak için Luca Net ve Luca Koza Ticari Yazılımlarını hizmete sunduk. Luca Bağımsız Denetim Yazılımı ile Türkiye Denetim Standartları ve Türkiye Muhasebe Standartları çerçevesinde raporlar hazırlanmasını mümkün kılacak çalışmalara zemin hazırladık. Hem muhasebe mesleğindeki son gelişmelere ışık tutacak hem de muhasebe dışı güncel ve sosyal konularda okuyuculara başka pencereler açabilecek söyleşi ve aktüel yazıların yer aldığı elektronik dergimiz Luca Dergi, yıllardan beri zevkle okunmaktadır. Şimdi de yine siz değerli meslek mensuplarını, yepyeni alanlarda hizmet verecek olan yeni bir ürünümüz olan LUCA ROTA ile tanıştırmak istiyoruz. LUCA ROTA, öncelikle SGK Teşvikleri, sorgulama ve raporlama konusunda hizmet verecektir. Böylece, 27 Mart 2018 Tarihli ve 30373 Sayılı Resmî Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe giren Torba Kanununun 70.maddesine 5510 sayılı Kanuna eklenen ek 17 nci maddede, uygulandığı dönem ve aylarda gerekli koşulların sağlanması ve ilgili olduğu ayı/dönemi takip eden altı ay içerisinde Kuruma müracaat edilmesi şartlarıyla yararlanılamayan teşvik, destek ve indirimlerden yararlandırılması imkanı getirildi. Uygulama böylelikle hem geçmiş dönem hem de bundan sonra çıkacak olan yeni teşviklerde de yönlendirici olacaktır. LUCA ROTA, bu özellikleriyle 01.05.2018 tarihi itibari ile kullanımınıza sunulmuş olacaktır. LUCA ROTA, aynı zamanda vergi ve usul düzenlemelerinin zorunlu kıldığı takip, raporlama ve entegrasyonları, 01.06.2018 tarihi itibari ile hizmete sunmaya başlayacaktır. LUCA ROTA hakkında detaylı bilgiye; destek@luca.com.tr ‘ye bilgi talep mail yolu ile ya da 444 5822 den 5 i tuşlayarak ulaşabilirsiniz.

Luca Rota içeriği

 • Yürürlükte olan tüm SGK teşvikleri baz alınarak, firmaların yararlanması gereken Teşviklere ilişkin; Sorgulama, Yönlendirme ve Raporlama Uygulamaları 01.05.2018 tarihi hizmetinize sunulacaktır
 • Harici Düzenlemelerin zorunlu kıldığı; Teşvik, İndirim ve İstisna Takip Sistemi, Raporlama ve Entegrasyon Uygulamaları ise 01.06.2018 tarihinde hizmetinize sunulacaktır.

1. LUCA MMP üyesi olan meslek mensubu LUCA ROTA yı almak istediğinde örneğin (bugün) tarihinde 100 EURO+KDV öder ve her yıl aynı tarihte yıllık kullanım bedeli tahakkuk eder. ( Her yıl ,yılın ilk iş gününün kuruna sabitlenir ve 1 yıl boyunca her üyeye aynı tutar kesilir)

Not: 2018 Yılı İçin Kur : 4,50 olarak belirlenmiştir.

Üyelik Giriş Bedeli : 100 Euro * 4,50 (Kur) = 450,00 TL

Yıllık Sabit Ücret Bedeli : 100 Euro

2. LUCA MMP üyesi hariç LUCA ROTA yı almak isteyen firma vs. örneğin 13.04.2018 giriş bedeli olan 1062 TL yi öder ve üyeliği başlatılmış olur. Aynı üye için 13.04.2019 tarihinde yıllık kullanım bedeli olan 100 EURO+KDV yi ödemeye başlar. Her yıl yıllık kullanım bedelini ödemekle yükümlüdür. ( Her yıl, yılın ilk iş gününün kuruna sabitlenir ve 1 yıl boyunca her üyeye aynı tutar kesilir)

Luca ROTA ile;

 • 01.03.2011 – 01.04.2018 tarihleri arasını TÜM teşvikler kapsamında sorgulatabilir.
 • 01.04.2018 e dek 6 ay geriye doğru TÜM teşvikler kapsamında sorgulatabilir.
 • TC kimlik no ile yeni girişiler için uygun teşvik sorgulaması yapıp Luca MMP ye entegre edebilir.
 • Dilekçe , Prim Hizmet Belgesi ve rapor üretimi yapabilir.
 • Ek ve İptal Bildirge oluşturabilir.
 • Vergi Teşvikleri Takibi (İndirim , İstisna , takip)
 • Luca Teşvik başlığı altında ilgili mevzuat takibi
  İşlemlerini yapabilirsiniz.


 • Sosyal Medyada Paylaş